Ingyenes előadás Bagdi Bella pszichológussal, mindfulness tanárral, a Boldogságóra Program alapítójával

A boldogság tanítható - tudd meg, hogyan!

Pozitív pszichológiai eszközök az óvodai és iskolai gyakorlatban

Közeledünk a tanév utolsó napjaihoz, de vajon milyen lesz a következő? A világ bizonytalansága nagyban befolyásolja a gyerekek pozitív fiatalkori fejlődését, akik csak ránk számíthatnak. De vajon hogyan készíthetjük fel őket a jövő kihívásaira? Csatlakozz hozzánk ezen az ingyenes előadáson, ahol felfedezheted a pozitív pszichológia elképesztő erejét az oktatásban. Tanuld meg, milyen konkrét eszközökkel támogathatod a gyerekek boldogságát és jóllétét az óvodában vagy az iskolában!

A gyerekek egyre több stresszel és szorongással küzdenek

Pedagógusként ez neked is feltűnt?

A gyakori konfliktusok az osztálytermekben, a hanyatló tanulmányi eredmények, a motiváció hiánya, és a viselkedési problémák mind jeleznek valamit: a hagyományos nevelési módszerek nem elegendőek a gyerekek érzelmi és mentális szükségleteinek kielégítésére. Ma már mindenki számára kezd egyértelművé válni: új módszereket kell alkalmaznunk.
Itt jön képbe a pozitív pszichológia, amely tudományalapú eszközöket kínál a nehézségekkel való megküzdéshez és egy boldogabb, teljesebb jövő építéséhez a gyerekeink számára.

Tudtad?

Az elmúlt évtizedekben a gyerekek jóllétének szisztematikus támogatása céljából egyre több országban tartanak olyan foglalkozásokat, amelyeknek célja a jóllét növelése. Már Magyarországon is létezik ilyen program, hiszen a pozitív oktatás szellemében indította el Bagdi Bella pszichológus, mindfulness tanár 2014-ben a Boldogságóra Programot, amihez eddig több, mint 1.500 magyar oktatási-nevelési intézmény csatlakozott.

Miért hasznos a pozitív nevelés az óvodákban/iskolákban?

Az pozitív pszichológia eszköztára nagyon sokszínű élménypedagógiai módszerekből áll, és mind az óvodás, mind az iskolás és középiskolás korosztályban egyaránt alkalmazható.

Elégedettség: Növeli a gyerekek élettel való elégedettségét, segít megelőzni a depressziót és a szorongást.

Iskolai teljesítmény: Javítja a tanulmányi eredményeket és ösztönzi a kreatív gondolkodást.

Viselkedés: Csökkenti a kockázatvállaló magatartásokat, mint például az alkohol- és drogfogyasztás

Közösség: Javítja az osztályközösség dinamikáját, fejleszti a problémamegoldó készségeket.

Az előadást tartja:

Bagdi Bella

a Boldogságóra Program alapítója, szakmai vezetője, jelenleg az ELTE Pszichológiai Doktori Iskola doktorandusz hallgatója

Amiről szó lesz az ingyenes előadáson

A pozitív pszichológia alapjai

Ismerd meg, mi az a pozitív pszichológia és milyen szerepet játszhat a gyermeknevelésben. Felfedezheted, hogyan használhatók ezek a módszerek az oktatásban, és milyen előnyöket kínálnak a diákok számára.

A boldogság, mint képesség

Tudd meg, miért fontos, hogy a gyerekek már korán elsajátítsák a boldogsághoz szükséges készségeket. Ezek a képességek hogyan segíthetnek javítani a gyerekek iskolai teljesítményét és általános jóllétét.

Pozitív pszichológia az oktatásban

Tanulj meg többet arról, hogyan segíthetnek a pozitív pszichológiai módszerek az oktatási intézményekben. Ezek a technikák hogyan kezelhetik hatékonyan a gyerekek közötti konfliktusokat és a magatartási problémákat.

Gyakorlati megoldások

Ismerd meg a pozitív pszichológiai gyakorlatokat, amelyek bizonyítottan javítják a diákok szociális és érzelmi készségeit. Felfedezheted, hogyan integrálhatók ezek a módszerek a napi oktatásba, elősegítve a diákok boldog és sikeres fejlődését.

+ Bemutatjuk az immáron 10 éves Boldogságóra Program tapasztalatait is, így a hazai gyakorlatban jól bevált példákkal is találkozhatsz.

A boldog jövő kulcsa a gyerekek kezében van.

Ismerd meg, hogyan segíthetsz nekik ezen az úton!

Töltsd ki az űrlapot, hogy elküldhessük számodra a hozzáférési adatokat!
Az online előadáson való részvétel teljesen ingyenes.

Érdemes regisztrálni, mert megtudhatod: